Charakteristiky farieb

Farba má na ľudí aj zvieratá veľmi silný emocionálny dopad. Pri výbere farby pre jednotlivé miestnosti v byte je vždy dobré počúvať svoju intuíciu.

 

Charakteristika farieb - ktorá farba sa páči Vám ? :

 

Každý z nás má svoju obľúbenú farbu. Ako sa ukazuje, je medzi farbami a našou povahou určitá súvislosť, a tak sa každý podľa svojho vzťahu k farbe môže veľa o sebe dozvedieť .

Všetci ľudia dobre vedia že je iba sedem základných farieb ale k tomu treba pripočítať ešte bielu a čiernu farbu a nekonečné množstvo odtieňov.


Biela :

je syntézou všetkých  farieb, niečo na spôsob farby  ideálna ,  nová, ktorá v sebe spojuje jas svetla i chlad ladu. Má ju rád človek, jeho povaha nikoho neuráža a neodpudzuje.


Čierna :

je protipólom bielej. Symbolizuje chmúrne pojatí života. Ten, kto má rád šaty tejto farby (pokým  nejde samozrejme o módnu záležitosť), veľmi často vidí i život čierne, neoplýva sebadôverou a nie je v živote príliš šťastný. Takýto človek sa spravidla domnieva, že jeho ideály sú nedosiahnuteľné.
 

Šedá :

je zamilovaná farba rozvážnych, ale nedôverčivých  ľudí, ktorí  dlho uvažujú, než dôjdu k nejakému rozhodnutí. Táto neutrálna farba dáva tiež prednosť ti, ktorí sa boja o sebe príliš hlasite dát vedieť. Nemajú ju  však radi ľudia impulzívni, ľahkomyslní a hazardéri.
 

Červená :

je farba vášní, ľudia  smelých, energických, panovačných, vznetlivých a sexu chtivých. U tých , ktorí dráždi, sa vyskytuje strach pred hádkami, majú sklon sťahovať sa do ústraní. Vo svojích citových vzťahoch sú títo ľudia stabilní.
 

Oranžová :

je obľúbená u ľudí nadaných intuíciou a náruživých rojkov. Podľa  heraldiky však označuje tiež  pretvárku a pokrytectvo.
 

Hnedá :

je farbou tých, ktorí stojí pevne na nohách. Ľudia, ktorí pre ňu majú slabosť, si cenia  tradície a rodiny. Samoľúbeho  človeka však dráždi.
 

Žltá :

symbolizuje klud, nenútenosť ku vzťahu k ľuďom. Človek, ktorý ju má rád, je spoločenský, smelý, zvedavý, sna dno sa  prispôsobuje okolnostiam, cíti uspokojenie z možnosti sa páčiť, priťahovať k sebe ľudí .  Ak je jeho chovanie nepríjemné, potom sa jedná o človeka do sebe zahladeného, pesimisticky naladeného, s ktorým sa ťažko nadväzuje kontakt.
 

Ružová :

je farba života, všetkého živého. Ľudia, ktorí ju majú radi, sú citliví, môžu vybuchnúť  z úplne nepatrného dôvodu. Ľudia pragmaticky dráždi.
 

Fialová :

vypovedá o veľké emocionálnosti, vysoké duchovnosti a jemnosti človeka. Je to farba harmonicky rozvinutých ľudí. Nemajú ju radi ľudia s príliš vyvinutým zmyslom pre povinnosť a ti, ktorí najviac  žijú prítomnosti.
 

Modrá :

je farba neba, býva spojovaná s duchovnou vznešenosťou človeka, jeho čistotou. Ľudia so skromným a melancholickým povahám, tím, ktorí potrebujú často odpočívať, pretože sa rýchlo unavia, a ktorí si navyše cenia istoty a láskavosti iných ľudí. Komu modrá neladí, ukazuje sa ako človek, ktorý chce robiť dojem, že môže všetko na svete, ale v podstate je príkladom neviery v seba a uzavretosti.
 

Zelená : je farba prírody, samotnej  jari  . Ten, kto jej dáva prednosť, sa bojí cudzieho vplyvu , hľadá svoj vlastný  spôsob života, pretože toho si cení najviac . Ten, kto nemá zelenú farbu rád, sa  bojí každodenných problémov.

 

Každá miestnosť v byte alebo dome by mala byť vymaľovaná v určitom farebnom odteni tak aby ste sa v danej miestnosti cítili čo najlepšie  :

 

Obývačka - maľovanie v odtieni oranžová

Kuchyňa - maľovanie v odtieni oranžová , hnedá , žltá , jemná červená

Spáleň - biela , jemná modrá , jemná zelená alebo červená ktorá sa vyznačuje erotickým nádychom

Detská izba - maľovanie v odtieni modrá , fialová , ružová

Kúpelňa - žltá , tyrkysová

Pracovňa - tu záleží farebný odtień poľa toho čo v pracovni človek robí  teplé energické farby pracantovi dodávajú energiu a odhodlanie , tvorivosť podporuje      modrá farba
 

Naše ceny sú NÍZKE ale práca je KVALITNÁ.

 

Práce vykonávame v Bratislave a po celom území Slovenska

 

Obhliadka a kalkulácia je ZADARMO

 

Anketa

Akú farba milujete ?

Biela (128)
14%

Červená (116)
12%

Oranžová (92)
10%

Žltá (120)
13%

Hnedá (95)
10%

Ružová (91)
10%

Fialová (92)
10%

Modrá (112)
12%

Zelená (99)
10%

Celkový počet hlasov: 945